Uniwersytet Karola w Pradze. Znicze na kampusie UG ku czci Ofiar

Na Placu im. Rektora prof. Andrzeja Ceynowy zapłonęły znicze ku pamięci ofiar strzelaniny na Uniwersytecie Karola w Pradze. 22 grudnia społeczność akademicka UG uczciła śmierć 14 osób chwilą ciszy.

W imieniu społeczności akademickiej UG głos zabrał Piotr Patalas z Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów, przedstawiciel tej grupy w Senacie UG: Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się wczoraj w Uniwersytecie Karola w Pradze. Nasi naukowcy współpracują z naukowcami czeskimi. Dlatego wciąż będąc w szoku i nie chcąc uwierzyć w tę straszliwą prawdę łączymy się w bólu ze społecznością akademicką praskiej uczelni, z rodzinami, najbliższymi i przyjaciółmi ofiar. Zapalmy znicze oddając im hołd.

Rektor prof. Piotr Stepnowski podziękował za uczczenie pamięci Ofiar mówiąc: – Wspólnota akademicka to jedna wielka społeczność, to jedna wielka rodzina. Ta tragedia zdarzyła się w naszej rodzinie.

Jedną z osób, która złożyła znicz ze społecznością akademicką był Daniil Polishchuk – student Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. Ilii Miecznikowa.

Do społeczności akademickiej UG dołączyli Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Borawski, Wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz wiele innych osób, które chciały wyrazić solidarność ze społecznością akademicką Uniwersytetu Karola w Pradze.

Oprac. za www.ug.edu.pl

 

To top