W dniach 18-31 lipca na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się Szkoła Letnia „Science Summer Campus”, zorganizowana przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG. Uczestnicy z Polski i Ukrainy mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, zajęciach integracyjnych oraz zwiedzaniu Gdańska i jego okolic.
Tegoroczna Szkoła Letnia rozpoczęła się 19 lipca od spotkania z władzami Uniwersytetu Gdańskiego, co było doskonałą okazją do zapoznania się z uczelnią i jej strukturą. Następnie uczestnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z Dorotą Brzezińską, które miało na celu lepsze poznanie się i zbudowanie więzi między uczestnikami.
Kolejne dni były wypełnione warsztatami i wykładami. 22 lipca uczestnicy zwiedzili Wydział Chemii, gdzie Mateusz Baluk i Damian Makowski zaprezentowali fascynujące eksperymenty, a 23 lipca Katarzyna Kryńska poprowadziła warsztat „Artificial Intelligence in marketing – how knowledge and ability to use AI affects the effectiveness of marketing strategies”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak sztuczna inteligencja wpływa na strategie marketingowe i jak można ją efektywnie wykorzystać.
24 lipca uczestnicy zwiedzili archiwum UG, gdzie przewodnikiem była Pani doktor Monika Płuciennik – Dyrektorka Archiwum oraz kampus, a także Oliwa Business Center. Po południu odbył się warsztat „Personal finance and wealth planning” prowadzony przez Ninę Stepanok Ph.D., który dostarczył praktycznych informacji na temat zarządzania finansami osobistymi.
25 lipca Natalia Fiertek poprowadziła dwuczęściowy warsztat „How to Save the World”, poruszający istotne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Była to wyjątkowa okazja do dyskusji na temat globalnych problemów i sposobów ich rozwiązywania.
26 lipca Kornel Bielawski Ph.D. prowadził warsztat „Intercultural differences as a challenge for contemporary political science research”. Zajęcia dotyczyły wyzwań, jakie badacze nauk politycznych (ale nie tylko) napotykają w trakcie badań terenowych poza Europą. Uczestnicy dowiedzieli się, jak należy przygotować się do zagranicznego wyjazdu badawczego, a także poznali podstawowe zasady komunikowania, wzorców współpracy i życia codziennego w muzułmańskim kręgu kulturowym. Spotkanie poparte było doświadczeniami nabytymi przez prowadzącego w trakcie badań realizowanych w Indonezji. Tego samego dnia uczestnicy odwiedzili gdańskie ZOO, co pozwoliło na chwilę relaksu na świeżym powietrzu.
Kolejne dni również były pełne atrakcji. 27 lipca odbyła się wycieczka do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte, podczas której uczestnicy poznali historię tych ważnych miejsc, było to możliwe dzięki współpracy pomiędzy Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej oraz Muzeum Gdańska. 29 lipca zwiedzili Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa oraz Ratusz Głównego Miasta, co wzbogaciło ich wiedzę o kulturze i historii Gdańska.
Szkoła Letnia zakończyła się 31 lipca. Uczestnicy opuścili Gdańsk, zabierając ze sobą wiele nowych doświadczeń i znajomości. „Science Summer Campus” była doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, nawiązania nowych przyjaźni oraz poznania Gdańska i jego okolic. Bogaty program warsztatów, wykładów oraz zajęć integracyjnych sprawił, że uczestnicy mogli w pełni wykorzystać czas spędzony na Uniwersytecie Gdańskim.